Maraton na koniec ligi- najpierw Czarni.

Zaczynamy morderczy tydzień w wykonaniu Burzy, nasi zawodnicy w ciągu 7 dni 3 razy wybiegną by grać o ligowe punkty. Na pierwszy ogień do Chwalibożyc przyjeżdża ekipa Czarnych Sobocisko.

Na rywal obecnie zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów za 13 wygranych 4 remisy i 9 porażek. Czarni strzelili 59 goli i stracili 42. W meczach wyjazdowych Czarni do tej pory 7 wygrali, raz zremisowali i ponieśli 5 porażek mając bilans bramkowy 20-20.

W rundzie wiosennej tego sezonu Sobocisko ma bilans 6 wygranych 2 remisy i 4 porażki strzelając przy tym 26 goli i tracąc 13. Nasz rywal do meczu przystąpi po przegranej walkowerem w poprzednim meczu. Mecz z Zorzą Niemil zakończył się wynikiem 1:1, ale brak zapłaty za kartki zawodnika gospodarzy spowodował weryfikację wyniku meczu.

Burza przystąpi do meczu mając na koncie zdecydowanie najlepszą rundę w ostatnich latach. Obecnie jesteśmy najskuteczniejszym zespołem ligi (97 goli), zdecydowanie najskuteczniejszym zespołem rundy jesiennej (57 goli) i mamy na koncie serię 6 wygranych z rzędu.

Jednak w naszym pierwszym meczu w tym sezonie rozegranym w dniu 11.11.2018 przegraliśmy w Sobocisku 2:1, a honorowego gola dla nas z rzutu karnego zdobył Mateusz Kuś. Co ciekawe w potyczkach ligowych nadal nie mamy wygranej z Czarnymi w dorobku! Pora zatem przełamać kolejną barierę w tej rundzie i poprawić tę niechlubną statystykę.

Bilans gier ligowych z Sobociskiem:

Sezon 2018/2019: Wyjazd- porażka 2:1

Sezon 2017/2018: Wyjazd- remis 2:2, Dom- porażka 3:2

Bilans: 3 mecze: remis- 2 porażki, bramki 5-7.

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Chwalibożycach o godzinie 11:00.

Niestety w tym miejscu wspomnimy po raz kolejny o tym, że DZPN trochę nas wystawił, bo pomimo, że deklarujemy na nasze mecze chęć uczestnictwa trójki sędziowskiej to oddelegowano do nas tylko jednego sędziego! Od dwóch dni nikt w związku na nasze maile nie odpowiada, a telefon do Pana od obsad notorycznie odrzuca nasze połączenia. Myśleliśmy, że DZPN traktuje rozgrywki amatorskie bardziej poważnie.

Jedynym sędzią tego meczu będzie Pan Damasiewicz.

Zbiórka zawodników o godzinie 9:30 w szatni klubowej.

Na mecz przychodzimy w klubowych dresach i zabieramy ze sobą dowody tożsamości, oraz kto ma czarny sprzęt.

Naszym zawodnikom tradycyjnie życzymy powodzenia, a kibiców zapraszamy na mecz!