Historia klubu

Klub „Burza” Chwalibożyce powstał w latach 50, kiedy grał z powodzeniem
w klasie „B”. Pod koniec lat 50-tych klub zaprzestał działalności, aż do lat 70-tych. Zespół grał kolejne 4 sezony w klasie „C” i „B”, po których ponownie przestał istnieć.
W 2002 roku, z inicjatywy Piotra Zajadlaka, Sylwestra Kowalskiego, Piotra Kotwicy i Artura Gurasa klub wznowił swoją działalność. Pod wodzą prezesa Piotra Zajadlaka zespół rozgrywał swoje mecze na boisku w Owczarach, z powodu braku przystosowanego miejsca do gry w rodzimych Chwalibożycach.
W 2003 roku powstało boisko w Chwalibożycach, na którym drużyna rozegrała całą rundę wiosenną, sezonu 2003/2004. Niestety w tym okresie klub był „czerwoną latarnią” Oławskiej „C” klasy.
Ożywienie nastąpiło wiosną 2004 roku, kiedy to prezesem klubu został Krzysztof Bartyzel. W przerwie sezonu 2004/2005 zatrudnił on, trenera Mieczysława Łuszczyńskiego, który sprowadził do zespołu nowych graczy. Drużyna przez kolejne
2 sezony uplasowała się na 3 miejscu w Oławskiej „C” klasie.
Z dniem 21.08.2006, klub otrzymał osobowość prawną pod nazwą LKS „Burza-Dombud” Chwalibożyce. Od sezonu 2004/2005 oficjalnym sponsorem klubu jest firma budowlana „Dombud” zarządzana przez Marka Walczaka i Krzysztofa Bartyzela, któraz dużym zaangażowaniem uczestniczy w rozwoju naszego zespołu.

W sezonie 2007/2008 nastąpił długo oczekiwany awans do klasy B. W całym sezonie zespół nie zaznał goryczy porażki i tylko raz zremisował!!! Kolejny sezon to dobra gra jako beniaminek we wrocławskie B- klasie i wysokie 4 miejsce na koniec sezonu. Drugi sezon w nowej lidze jest zawsze trudniejszy, ale nie dla naszej Burzy, cel był jasny, awans do A-klasy. Niestety w kilku sytuacjach głupio pogubione punkty sprawiły, że na mecie sezonu wyprzedził nas Lotos Gaj Oławski.

Sezon 2010/2011 pod wodzą Jakuba Kalinowskiego został naznaczony awansem do A-klasy!!! Burza pomimo kilku wpadek, w szczególności na wyjazdach, na mecie sezonu okazała się najlepsza i spełniła przedsezonowe założenia. Pierwszy historyczny sezon na szczeblu A-klasowym zakończył się spokojnym miejscem w środku tabeli. Kilka znakomitych meczy dawało nadzieję na coś więcej w kolejnym sezonie.

Sezon 2012/2013 to marsz do okręgówki i pasjonująca walka do ostatniej kolejki z Falko Rzeplin. Ostatecznie obie drużyny uzyskały awans do okregówki, ale to Burza wygrała końcową klasyfikację.

Pierwszy historyczny sezon w lidze okręgowej drużyna zagrała znakomicie, choć zespół miał mieć pod górkę to w wielu przypadkach to przeciwnicy mieli po górę co zaowocowało 5 miejscem na koniec sezonu przy 46 zdobytych punktach. W kolejnym sezonie długo zanosiło się na ciężką walkę o utrzymanie i rzeczywiście tak było, liga bardzo się wyrównała i choć zdobyliśmy tylko punkt mniej niż w poprzednim sezonie to pozwoliło to do zajęcia 8 miejsca i walki do ostatniej kolejki o ligowy byt.