Czwartkowe derby!

Nietypowo, bo w czwartek Burza zagra kolejny mecz ligowy, tym razem kolejkę wyznaczono na święto Bożego Ciała, a do Chwalibożyc przyjeżdża rywal zza miedzy- Zorza Niemil. Będzie to jednocześnie ostatni mecz ligowy w Chwalibożycach w sezonie 2018/2019!

Zorza aktualnie zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów za 9 wygranych 8 remisów i 9 porażek. Niemil strzelił do tej pory 69 goli i stracił 45. W meczach wyjazdowych nasz najbliższy rywal zgromadził 10 punktów, za 2 wygrane 4 remisy i 7 porażek strzelając przy tym 20 goli i tracąc 29. Ta statystyka pokazuje, że nasz rywal najgroźniejszy jest w meczach u siebie.

W rundzie wiosennej Zorza zgromadziła 17 punktów, a więc połowę swojego dorobku, strzeliła 35 goli i straciła 22 przy 5 wygranych, 2 remisach i 5 porażkach. Obecnie legitymują się serią 5 meczy bez porażki w tym 3 wygranymi z rzędu (jedna to walkower za mecz z Czarnymi). Co ciekawe najlepszym strzelcem Zorzy w tym sezonie jest nasz wychowanek Marek Chowaniak z 11 golami na koncie. Burza obecnie kontynuuje znakomitą serię 7 wygranych z rzędu w tym 4 meczy z rzędu bez straty gola i obecnie jest najskuteczniejszym zespołem w lidze- strzeliliśmy 101 goli.

W rundzie jesiennej po ciężkiej przeprawie zremisowaliśmy w Niemilu 1:1 po golu z rzutu karnego Damiana Mazura.

Historyczne statystyki meczy ligowych z Zorzą:

2018/2019- Klasa B- Wyjazd- remis 1:1

2017/2018- Klasa B- Wyjazd- wygrana 5:0, Dom- wygrana 5:2

2007/2008- Klasa C- Wyjazd- wygrana 5:1, Dom- wygrana 6:1

Bilans: 5 meczy- 4 wygrane- remis- 0 porażek Bramki 22-5

Mecz zostanie rozegrany w Chwalibożycach w czwartek 20.06.2019 o godzinie 11:00

Zawody poprowadzą sędziowie Chorodeński jako główny oraz asystenci Dębowski i Fiut.

Zbiórka zawodników w szatni o godzinie 9:30, na mecz przychodzimy w klubowych dresach, zabieramy ze sobą czarny sprzęt kto ma i dowody tożsamości!

Naszych kibiców serdecznie zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie w Chwalibożycach, a zawodnikom życzymy powodzenia!